Auto pesemine selvepesulas, külma ilmaga?!

Kui oled nagu meie, siis Su näpud kindlasti sügelevad, sest tahaks autot pesta. Ometi on praegu pidevalt kehvad ilmad. Ja kui sõiduk saabki pestud, siis tunni pärast on auto suhteliselt sarnane sellele, mis ta oli enne pesemist. Lisaks oled kindlasti kuulnud, et auto pesemine on ka talvel tähtis, kuid ei tahaks seda hästi uskuda. Miks peaks talvisel ajal autot pesema?

Auto pesemine meie igikestvas “hilissügistalvesopas” on väga oluline, sest teedelt tulev mustus, näiteks sool, mida talvisel ajal jäätumise vältimiseks kasutatakse, on väga ohtlikud autode laki- ja värvipinnale. 90% juhtudest saab väikene roostetäpp alguse just talvel või varakevadel, kus ilmad on veel heitlikud. Eesti kliimas on talv kõige rängem aeg autodele, olenemata sõiduvahendi vanusest.

Oma külma ilmaga auto pesemise kogemusest oskame rääkida +4 kuni -3 temperatuuridest (tuntav tuulekülm +2 kuni -9). Suurim pahupool miinuskraadidega pesul on see, et aeglaselt tegutsedes võivad pesuained auto külge jäätuda. Rääkimata sellest, et ka vahendite valik on temperatuuride tõttu üsna vähene. Õnneks on enamustes pesulates soe loputusvesi, mis aitab ka jäätunud aine uuesti maha pesta. Soovitame pesta autot üks külg korraga. Nii on jäätumine minimaalne ja tulemus on Foam Monkey kvaliteedile vastav – parim. Samuti soovitame jätta auto mootori tööle ning puhurid sooja peale. Sel viisil ei jäätu auto kere nii kiiresti kui ta seisva mootoriga jäätuks. Võimalusel pese siseruumis, kuid teadupärast asub enamik selvepesulaid meil välitingimustes.

Külma ilmaga ei saa ka ennast unustada. Soe soovitus on kanda kihilist riietust, niiskuskindlaid õueriideid ja kindaid, millega autot pestes külm ei hakka. Kui suvisel ajal kaitsevad kummikindad käsi kemikaalide eest, siis talvisel ajal saab võimalusel need ka soojade kinnaste peale tõmmata.

Niisiis jah, auto on tõenäoliselt hetk pärast pesu jälle seisus, mis ta oli enne pesu. Kuid värske kaitsekiht kvaliteetsete toodetega on peal ja saad ise veidi rahulikuma südamega olla. Pea siis meeles: pane end soojalt riidesse, tegutse kiirelt ja sektsioonide kaupa, jäta auto mootor tööle. Järgmises postituses anname nii mõnegi soovituse oma tootevalikust, mida praegusel ajal eriti hea kasutada on. Kui Sul on mõni küsimus või idee, võta meiega ühendust info@foammonkey.ee. Kindad kätte ja autot pesema!