Mida külmal ajal auto pesemiseks kasutada?

Kui eelmises postituses rääkisime üldisemalt miks on autopesu külmal ajal oluline ja mida silmas pidada, siis tänane postitus jagab ohtralt häid soovitusi meie tootevalikust.

Autopesu soovitame alustada rehvidest ning velgedest, kasutades veljepuhastuseks Tenzi Clean Rimi ja Bleeding Rimi. Et toode võimalikult efektiivne oleks, on hea ka Detail Factory naturaalkarvaga pintsel ühes haarata.

Clean Rimi tasub piseradada otse rehvile ning seejärel kasuta pintslit, et süvamustus kätte saada. Veega mustus ja vahend maha ning korrata sama protsessi velgede peal Bleeding Rimiga. Bleeding Rim eemaldab igasuguse metallimustuse (sh roostetäpid, piduritolmu jm sarnase) velgedelt. Bleeding Rimi võib kasutada ka auto kere peal, kuid soovitame hoida kuni 5 minutit enne loputamist.

Kui rehvid ja veljed on puhtad, võib liikuda auto kere juurde. Autot võiks pesta ülevalt alla meetodil, ehk pesta autot alustades katusest ning liikuda alla. Järgmiseks soovitame lasta auto puhta veega ülevalt alla, et suurem mustus tuleks auto pealt maha. Kindlasti pöörake tähelepanu paneeli vahedele. Paneelivahed tuleks loputada rahulikumalt, sest tihtipeale on suurem mustus just sinna kogunenud. Rahulikult pestes on suurem tõenäosus, et mustust tuleb rohkem välja. Mustuse maha loputamise järel soovitame käia ka auto kere Bleeding Rimiga, et saada auto värvipinnalt igasugune raud maha. Sarnaselt velgedega, lase ainel toimida 5 minutit, et raud jõuaks lahustuda. Loputa auto kere raua mustusest. Selvepesulasse, eriti külmal ajal, keegi oma šampooni ja ämbriga väga ei tiku. Seega kui raud on maha loputatud, läheb autole vaht (kui satute pesulasse, kus vaht tuleb harjast, siis tilgutage vaht autole ja hoidke harjased auto kerest eemal), millel võiks lasta hetke mõjuda. PS!, et vaht saaks kauem toimida, alusta autole vahu kandmist auto alumisest osast ning liigu kõrgemale. Kui esimene kiht vahtu on suuremas osas juba maha valgunud, kanna uus kiht vahtu peale ja vastavalt oma sisseharjunud järjekorrale puhastada lapi või pesukindaga kere ja klaasid. Meie valikust sobivad hästi The Rag Company erinevad lapid ja kindad.

Hoia pesu ajal silm peal oma tarvikutel – kui lapp läheb väga mustaks, on aeg võtta järgmine, et vältida auto kere kriimustamist. Õrnematel pindadel, mis võivad kergemini kriimustuda ja igasugu väikeste detailide, vahede, tihendite ja muu taolise jaoks, on parim kasutada Detail Factory sünteetilist pintslit. Selle karv ei riku pindu ega jäta mustusele võimalust kuhugi pragudesse jääda.

Nüüd on aeg vaht maha loputada, soovitame kindlasti paneelide vahed rahulikumalt üle lasta, liikudes loputamise suunas, sest muidu pritsid vahtu tagasi juba puhtale pinnale. Käes on auto kuivatamise aeg. The Rag Company vahvellapp on suurepärane akende ja klaaside puhastamiseks ja kuivatamiseks. Kuivad klaasid lase õigepisut ükshaaval allapoole, et tihendi vahele peitu jääv ülemine serv samuti kuivatada. Kere kuivatamiseks on parim aga The Gauntlet, millega võib heal päeval kaks autot ära kuivatada.

Kui aga tahad veel viimase lihvi autole anda, kanna peale ka kiht Tenzi P14S1 GT, mis lisab hüdrofoobsust ja pikendab just pestud auto tulemust.

Kui tekkis küsimusi, kirjuta meile julgelt info@foammonkey.ee või võta meiega Instagramis @foam.monkey ühendust. Kõiki postituses mainitud tooteid ja ka palju muud saad soetada meie e-poest.